Styrelse.

Motorbranschcolleges styrelse består av maximalt åtta ledamöter från vardera Motorbranschens Arbetsgivareförbund (MAF) och IF Metall.

Ari Kirvesniemi
Ordförande Motorbranschcollege
SeniorförhandlareTransportföretagen
Ari.Kirvesniemi@transportforetagen.se
 

Anders Edin
Ledamot MAF
Volvo Lastvagnar Norden
anders.edin@volvo.com
 

Lotta Forss
Ledamot MAF
Din Bil Sverige
lotta.forss@dinbil.se
 

Fred Stenudd
Ledamot MAF
Lantmännen Machinery Sector
fred.stenudd@lantmannen.com
 

Caj Luoma
Ledamot MAF
Chef kompetensförsörjning Transportföretagen
caj.luoma@transportforetagen.se
   

Lina Skoglund
Vice ordförande Motorbranschcollege
IF Metalls förbundskontor
lina.skoglund@ifmetall.se
 

Tommy Andersson
Ledamot IF Metall
Hedin Bil Bilvaruhuset
tommy-andersson56@comhem.se
 

Håkan Hammarström
Ledamot IF Metall
IF Metalls Förbundskontor
hakan.hammarstrom@ifmetall.se
 

Per Svensson
Ledamot IF Metall
IF Metall avdelning 15 Stockholms län
per.svensson@ifmetall.se

Thomas Rehn
Suppleant IF Metall
IF Metall avdelning 14 Värmlands län
thomas.rehn@ifmetall.se

Ingemar Andersson
Suppleant IF Metall
Motorcentralen i Umeå AB
ingemar.andersson@ifmetall.se